wersja testowa serwisu

400 tysięcy złotych na dofinansowanie wydarzeń kulturalnych

ed4443067d9c4194aa38046648597e80_XL
fot. Sebastian Sołtyszewski

Zarząd województwa łódzkiego ogłosił drugi w tym roku konkurs na realizację zadań publicznych dotyczących kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Można ubiegać się o dofinansowanie czterech typów zadań - wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego, projektów prezentujących lokalny i regionalny dorobek kulturalny, wydarzeń popularyzujących wiedzę o życiu i działalności św. Jana Pawła II z okazji Roku Papieskiego oraz budujących świadomość społeczeństwa na temat okoliczności, przebiegu i znaczenia Bitwy Warszawskiej 1920 roku w jej setną rocznicę.

Na dotacje władze województwa łódzkiego przeznaczyły 400 tysięcy złotych. Autorzy poszczególnych zgłoszonych projektów mogą dostać nawet 70 tys. zł dofinansowania. Pomysły można zgłaszać do 31 lipca do godziny 16. Wnioski składa się w wersji elektronicznej za pośrednictwem portalu www.witkac.pl

Wszelkie szczegóły można znaleźć pod adresem internetowym www.lodzkie.pl/kultura/organizacje-pozarzadowe-2019

To już drugi w tym roku konkurs na realizację projektów związanych z kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Pierwszy miał zostać rozstrzygnięty wiosną, jednak w związku z epidemią koronawirusa jego zwycięzcy zostali wyłonieni pod koniec czerwca. We wtorek, 21 lipca, podpisana została pierwsza umowa. Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego wręczył ją Ochotniczej Straży Pożarnej z Rozprzy. Strażacy ochotnicy z tej miejscowości dostali 10 tysięcy złotych dofinansowania na tygodniowy plener rzeźbiarski zatytułowany „Walory Rozprzy 2020", podczas którego przybliżone zostaną postacie patronów lokalnych parafii oraz osoba papieża Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin. Plener zakończy się koncertem podsumowującym wydarzenie. Całkowity koszt to 11 650 zł.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (AA)