wersja testowa serwisu

Agresywny wandal i złodziej w rękach mundurowych

Zrzut-ekranu-2020-09-07-o-08.32.28
fot. KPP w Wieluniu

Wieluńscy policjanci zatrzymali 33-latka, który uszkodził drzwi do domu znajomego oraz groził mu pozbawieniem życia. To nie jedyne jego przewinienie jak ustalili policjanci mężczyzna jest również odpowiedzialny za kradzież 3 telefonów komórkowych, której dokonał kilka lat wcześniej. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 września 2020 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu drzwi w jednym z domów mieszkalnych na terenie Wielunia. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do 32-latka dobijał się jego znajomy. Z uwagi na to, że mężczyzna był agresywny i groził swojemu koledze pozbawieniem życia, ten w obawie o swoje bezpieczeństwo nie wpuścił go do środka.

- Wtedy 33-latek swoją agresję wyładował na drzwiach zajmowanego przez niego domu. Kopał w nie, aż do momentu ich uszkodzenia, czym spowodował straty na kwotę 1500 zł. Mężczyzna po całym zajściu oddalił się z miejsca zdarzenia - informują policjanci.

Mundurowi rozpoczęli od razu poszukiwania agresywnego wandala. 33-latek został zatrzymany przez policjantów następnego dnia i umieszczony policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karanych.

To nie koniec jego kłopotów, jak ustalili mundurowi jest on również odpowiedzialny za kradzież trzech telefonów nokia o wartości 2100 zł, której dokonał kilka lat wcześniej. W związku z tym usłyszał również zarzut kradzieży.

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieluniu