[AKTUALIZACJA] Trzy kobiety potrącone na przejściu dla pieszych, policja wydała komunikat

264-183045
fot. KPP Wieluń

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych trzech kobiet. W wypadku najbardziej ucierpiała 38- latka, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana została do szpitala. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Do wypadku doszło 27 listopada 2023 roku około godziny 17.15 w Wieluniu na ulicy Wojska Polskiego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów 51- latka kierująca fordem mondeo jadąc w kierunku centrum miasta potrąciła przechodzące przez przejście dla pieszych trzy kobiety. Najbardziej w zdarzeniu ucierpiała 38- letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana została do placówki medycznej. Pozostałe dwie piesze w wieku 43 i 54 lat również trafiły do szpitala. Badanie alkomatem wskazało, że 51- latka kierująca fordem była trzeźwa. Policjanci w miejscu wypadku przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz ustalili świadków zdarzenia. Przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z wieluńskiej komendy.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Przypominamy, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach" oraz na nie wchodzącemu. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie. Z kolei pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść. Zachęcamy również niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają na nich takiego obowiązku w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Źródło: KPP Wieluń