wersja testowa serwisu

"Bezpieczna droga do szkoły" to także świetna okazja do przygód!

policja

Przez cały wrzesień na drogach powiatu wieluńskiego trwają działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły". Patrole w rejonach szkół i przedszkoli, rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz edukacja w tym zakresie także dorosłych — to stały element tych działań.

Wieluńscy mundurowi dbając o bezpieczeństwo najmłodszych od początku września spotykają się z dziećmi na pogadankach. Głównym ich tematem jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie tylko. W ostatnim czasie mundurowi zawitali do placówek oświatowych w Wieluniu, Masłowicach, Rudzie, Ożarowie, Kraszkowicach, Strugach, Bieńcu.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę. Szczególną uwagę skupiono na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jazdy rowerem. Podczas spotkań nie zabrakło również informacji, jak milusińscy powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia, takich jak napotkanie osoby obcej czy niebezpiecznego zwierzęcia. Mundurowi przybliżyli również dzieciom pracę policjantów. Można było się dowiedzieć jak wygląda praca policjanta na stanowisku kierowania, detektywa oraz funkcjonariusza ruchu drogowego. Dużą atrakcją okazała się również możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego - informuje oficer prasowy KPP w Wieluniu.