wersja testowa serwisu

Bezpieczne przedszkolaki z powiatu wieluńskiego "świecą przykładem"

264-13737_20211014-113403_1
fot. KPP w WIeluniu

Mundurowi wieluńskiej komendy w ostatnim czasie spotykali się z przedszkolakami rozmawiając z nimi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Maluchy z zapartym tchem słuchały rad i wskazówek policjantów, w jaki sposób wezwać pomoc, czy też co zrobić kiedy zaczepia nas obca osoba. Policjanci uczyli dzieci prawidłowych zachowań na drodze oraz uświadamiali, jak ważną rolę dla naszego bezpieczeństwa odgrywają odblaski.

W wizytą w wieluńskiej komendzie pojawiły się dzieci z przedszkola nr 2 w Wieluniu, przedszkolaki z Zespołu Szkół Samorządowych w Dzietrznikach oraz przedszkola Sióstr Antoninek w Wieluniu. Spotkania policjantów z dziećmi były doskonałą okazją do zapoznania najmłodszych z zasadami szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

- Mundurowi przekazywali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznej drogi do przedszkola m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, uświadamiali przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. W trakcie spotkań dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Nie zabrakło również informacji, jak przedszkolaki powinny zachować się w sytuacjach zagrożenia, takich jak napotkanie osoby obcej - opisuje sierż. sztab. Monika Klonowska z KPP w Wieluniu,

Funkcjonariusze przybliżyli również dzieciom pracę policjantów. Można było się dowiedzieć, jak wygląda praca policjanta na stanowisku kierowania czy też funkcjonariusza ruchu drogowego. Dużą atrakcją dla milusińskich okazała się również możliwość zobaczenia z bliska radiowozu oraz zrobienia sobie na pamiątkę odbitek linii papilarnych. W trakcie wizyty przedszkolaków na komendzie przewodnik policyjnego psa prezentował umiejętności swojego czworonożnego kompana oraz przypominał najmłodszym, jak być bezpiecznym w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Policjanci rozdając dzieciom elementy odblaskowe podkreślali, jak ważne jest ich używanie, gdyż dzięki nim zwiększa się nasze bezpieczeństwo na drodze.

Dzięki takim spotkaniom dzieci już od najmłodszych lat świecą przykładem, co przyczynia się do wzrostu ich świadomości, że aby być bezpiecznym, należy być widocznym na drodze.

Zobacz zdjęcia: