wersja testowa serwisu

Ciężarówka jechała całą drogą, kierowca był kompletnie pijany

policja-auto-swiata

Godna naśladowania postawą i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 40-latek kierujący samochodem ciężarowym miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (6 stycznia) dyżurny wieluńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, iż kierowca Mercedesa, jadąc drogą krajową numer 74 w miejscowości Biała Klapka zwrócił uwagę na jadący przed nim samochód ciężarowy MAN, który jechał całą szerokością drogi. Mając podejrzenie, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy wyprzedził go i w bezpieczny sposób zmusił do zatrzymania.

W trakcie rozmowy od kierowcy wyczuł woń alkoholu, w związku z tym podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy, wyciągając kluczyki ze stacyjki. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomił policję. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 40-letniego kierowcy ciężarówki. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny 40-letni mieszkaniec powiatu kolskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnemu kierowcy za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

źródło: KPP w Wieluniu