wersja testowa serwisu

Co dalej z rozgrywkami piłki nożnej? Niższe ligi w tym sezonie już nie zagrają

Co dalej z rozgrywkami piłki nożnej? Niższe ligi w tym sezonie już nie zagrają

Od dłuższego czasu piłkarze, trenerzy i włodarze klubów piłkarskich zastanawiali się nad przyszłością bieżącego sezonu rozgrywek. Jednak domyślać się można było, że zespoły z niższych lig nie wybiegną już w tym sezonie na boiska.

Wczoraj, Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzją prezesów poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, rozgrywki młodzieżowe i seniorskie w ligach czwartych oraz niższych klasach rozgrywkowych zostają odwołane.

W związku z zaistniałą sytuacją zdecydowano, że za końcowy układ tabel w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność zespołów po ostatniej pełnej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny, które wypracowały sobie pozycje dające awans, uzyskają promocje do wyższych lig. Z kolei spadków w tym sezonie nie będzie. 

Odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych i innych prowadzonych przez PZPN, decyzje zostaną podjęte podczas najbliższego posiedzenia związku, zaplanowanego na 12 maja.

Jak sytuacja z awansami wygląda w naszym województwie?

Awans do III ligi zapewnił sobie zespół KS Kutno. Pierwsze miejsca w poszczególnych klasach okręgowych zajęły: Stal Głow​no (Łódź), Skalnik Sulejów (Piotrków Trybunalski), Czarni Rząśnia (Sieradz) oraz Jutrzenka Drzewce (Skierniewice).

W A-Klasach najwyższe miejsca w tabeli wywalczyły zespoły: KAS Konstantynów Łódzki (Łódź I), LKS Różyca (Łódź II), Victoria Rąbień (Łódź III), LKS Lubochnia i Grabka Grabica (Piotrków Trybunalski I), Polonia Gorzędów i GKS II Bełchatów (Piotrków Trybunalski II), KS Wieluń i LZS Krzyworzeka (Sieradz I), Warta II Sieradz i Victoria Szadek (Sieradz II) oraz Mazovia Rawa Mazowiecka i GKS Bedlno (Skierniewice). W przypadku skierniewickiej początkowo zespół z trzeciego miejsca miał rozgrywać baraże o awans, nie wiadomo jednak jak to będzie w tym przypadku.

Miejsca premiowane awansem w B Klasie zapewniły sobie: ŁKS III Łódź (Łódź I) - w tej grupie równą liczbę punktów zyskały kolejno druga i trzecia drużyna - Saints Łódź i Metalowiec Łódź, rozwiązanie tego przypadku prawdopodobnie poznamy wkrótce. 

Awanse z grup Łódź II: Górnik Łęczyca i Kanarki Małachowice oraz Łódź III: Pogoń Rogów i Sokół Popów. Promocje otrzymały także: Pilica Tomaszów Mazowiecki i Błysk Aleksandrów (Piotrków Trybunalski 1). Równie niejasno wygląda sytuacja w piotrkowskiej grupie drugiej, gdzie pierwsze trzy zespoły mają po tyle samo "oczek" - VIS Gidle, Pionier Baby oraz Victoria Woźniki - według pierwotnych ustaleń awansować miały dwie drużyny.

Z sieradzkich grup B-Klasy pewne awanse mają KS Radoszewice, LZS Staw, Korab Łask oraz LZS Socha. Zespoły, które zajęły drugie miejsca miały brać udział w barażach. Podobna sytuacja ma miejsce w grupach skierniewickich (tu awans Jutrzenki Mokra Prawa i Korony Stary Dwór), gdzie również miały odbywać się baraże. Czekamy na decyzje w sprawie ich rozgrywania.

Dane na podstawie aneksu nr 3 do Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo ŁZPN na sezon 2019/2020.

Cały komunikat WZPN:

Nazwa pliku: 3407-KOMUNIKAT-WZPN-MAJ-2020
Rozmiar pliku: 99 kb
Pobierz plik