wersja testowa serwisu

Doprowadził do zderzenia kilku pojazdów, próbował uciec z miejsca wypadku. Pijany 40-latek zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

264-119572
fot. KPP w Wieluniu

Nietrzeźwy 40-latek kierujący Peugeotem złamał sądowy zakaz i spowodował kolizję. Mężczyzna próbował uciec, lecz został ujęty przez świadka i przekazany w ręce wieluńskich policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

1 września 2020 roku tuż po godz. 11:00 policjanci z wieluńskiej drogówki zostali wezwani na ul. Sieradzką w Wieluniu, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi ustalili, iż 40-letni kierowca Peugeota, jadąc ul. Sieradzką, w trakcie manewru wyprzedzania nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w bok Renault Fluence. Następnie kontynuując jazdę zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku Renault Master. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Kierowca Peugeota po zderzeniu wysiadł z samochodu i próbował uciec piechotą. Jeden ze świadków zdarzenia zareagował i ujął pirata. Policjanci wezwani na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 40-letniego mieszkańca Wielunia. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 40-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W tej sytuacji został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej karanym za przestępstwo podobne oraz złamania sądowego zakazu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za spowodowanie kolizji drogowej 40-latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 500zł.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca województwa wielkopolskiego, który ujął pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kolejnego pirata drogowego. Być może ten czyn uratował komuś życie. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Pamiętajmy, że ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

źródło: KPP w Wieluniu