Dwa pożary i dwie ofiary śmiertelne. We własnym domu spłonęła 70-latka. Tożsamości drugiej ofiary z pustostanu jeszcze nie określono [Foto]

Dwa pożary i dwie ofiary śmiertelne. We własnym domu spłonęła 70-latka. Tożsamości drugiej ofiary z pustostanu jeszcze nie określono [Foto]
PSP

Dwa poważne pożary i dwie śmiertelne ofiary ognia na terenie Łódzkiego. Do pierwszej tragedii doszło w Tomaszowie Mazowieckim. Drugi pożar miał miejsce w powiecie łaskim, tam we własnym domu zgineła około 70-letnia kobieta. 

Pożar w Tomaszowie Mazowieckim wybuchł w sobotę późnym wieczorem. O godzinie 22.47 służby zostały wezwane na ulicę Hugona Kołłątaja, gdzie płonął pustostan. 

- Kiedy strażacy dojechali na miejsce ogniem objęty był parter budynku i dach. W trakcie akcji gaśniczej na parterze nieruchomości przeznaczonej do rozbiórki strażacy znaleźli zwęglone ciało. Nie jest znana ani płeć ani wiek tej osoby - przekazuje bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak dodaje rzecznik, przepuszczalną przyczyną pożaru jest podpalenie. Do akcji w Tomaszowie Mazowieckim łącznie zadysponowano osiem jednostek straży pożarnej (5 z PSP Tomaszów Mazowiecki i 3 z OSP) i 33 strażaków. Ich akcja zakończyła się w sobotę o godzinie 3.10.

Spłonął dom w Okupie Małym

Druga tragedia i śmiertelna ofiara to 70-letnia kobieta, która zgineła we własnym domu. Dodo pożaru doszło w parterowym budynku przy ul. Lipowej w miejscowości Okup Mały. Jednostki zostały wezwane do akcji o godzinie 01.47 w poniedziałek. Jak relacjonuje bryg. Jędrzej Pawlak, kiedy strażacy dotarli na miejsce niewielki budynek był już cały objęty płomieniami. 

- Przez dwa okna i dach  przychodził ogień. Strażacy z czterech jednostek ruszyli do akcji gaśniczej, podczas której częściowo doszło do zawalenia konstrukcji dachu. Kiedy strażacy ugasili płomienie, weszli do wnętrza budynku, bo mieli informacje, że dom jest zamieszkiwany przez straszą kobietę. Niestety przeszukując nieruchomość natrafili na zwęglone ciało kobiety - mówi bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W płomieniach zginęła około 70-letnia kobieta. Nad wyjaśnieniem przyczyn pożaru pracuje policja i prokuratura, ale wstępnie oszacowano, że przyczyną pojawienia sie ognia było jego zaprószenie. 

W Okupie Małym pracowały dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej i dwie Ochotniczej Straży Pożarnej w łącznej sile 21 strażaków.Akcja zakończyła się chwilę przed godziną 8.00 rano. 

Weekendowe pożary zwiększył bilans śmiertelnych ofiarw województwie łódzkim od początku roku do dwudziestu.

Pożar w Tomaszowie Mazowieckim/ PSP 

Pożar w Okupie Małym/ PSP