wersja testowa serwisu

Działania policji w gminie Nowosolna. Zatrzymano pijanych rowerzystów

253-139527
fot. KPP Łódź Wschód

Rowerzyści nadal lekceważą liczne apele policji wyruszając w podróż jednośladem po spożyciu alkoholu. Policjanci koluszkowskiej drogówki w ramach wczorajszych działań "niechronieni", już do południa wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

W środę, 24 listopada policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, podczas pełnienia służby na terenie gminy Nowosolna, tylko do południa wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

- Byli to mężczyźni w wieku 49 i 58 lat. Jeden z nich miał blisko promil a drugi prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów - mówi sierż. sztab. Aneta Kotynia.

Policjanci przypominają, alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.