wersja testowa serwisu

Gmina Wierzchlas: Podczas wykonywania prac ziemnych ujawniono niewybuch

Gmina Wierzchlas: Podczas wykonywania prac ziemnych ujawniono niewybuch
fot. KPP w WIeluniu

Wieluńscy policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu pochodzącego z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

We wtorek, 2 marca 2021 roku w godzinach porannych dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informację, iż w miejscowości Krzeczów właściciel jednej z prywatnych posesji w trakcie wykonywania prac ziemnych wykopał niewybuch. We wskazane miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy.

Policjant z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego wieluńskiej komendy wstępnie potwierdził, że niebezpieczne znalezisko pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Policjanci powiadomili o niewybuchu saperów z Tomaszowa Mazowieckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

źródło: KPP w Wieluniu