Najważniejsze wideo w ewi24

Groźny wypadek w gminie Mokrsko. 17-letni motocyklista trafił do szpitala

policja_karetka

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Chotów w gminie Mokrsko. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym 17-latek kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 1 lipca 2024 roku około godziny 18:25 w miejscowości Chotów na skrzyżowaniu dróg. Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że 19-latka kierująca volkswagenem, wykonując skręt w lewo w drogę prowadzącą do miejscowości Kurów, nie zachowała należytej odległości od pojazdów, które stały oczekując na możliwość włączenia się do ruchu, w związku z czym doprowadziła do zderzenia z przyczepką przypiętą do samochodu bmw oraz motocyklem yamaha. 

- Na skutek uderzenia motocykl z jego 17-letnim kierowcą przewrócił się . Kierujący jednośladem został zabrany do szpitala, gdzie po udzielonej mu pomocy medycznej został wypisany. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy kierujący byli trzeźwi. Obecnie okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają wieluńscy śledczy - informuje asp.sztab. Katarzyna Grela.