wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w powiecie wieluńskim. Na miejscu wszystkie służby ratunkowe, droga jest zablokowana

Groźny wypadek w powiecie wieluńskim. Na miejscu wszystkie służby ratunkowe, droga jest zablokowana
fot. OSP powiatu Wieluńskiego

Do bardzo poważnego wypadku doszło dzisiaj (23 lipca) na wysokości miejscowości Stanisławów (gm. Osjaków). Droga jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło po godzinie 6:00. Na drodze krajowej nr 74 zderzyły się dwa pojazdy - samochód ciężarowy i osobowy. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, w tym cztery zastępy straży pożarnej, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na razie nie wiadomo, ile osób dokładnie zostało poszkodowanych. Okoliczności zdarzenia są aktualnie wyjaśniane.

Policja zorganizowała objazdy: z Wielunia zjazd z DK74 w m. Masłowice na DW481 do Widawy, z Widawy na DW480 i powrót na DK 74 w Szczercowie. Analogicznie w przeciwnym kierunku. Jak podaje GDDKiA, utrudnienia mogą potrwać do godziny 10:00.

Aktualizacja: Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia, 56-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego kierujący Fordem z nieustalonych dotąd przyczyn uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego Man, który stał na zatoczce autobusowej. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca Forda. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowców, obaj byli trzeźwi. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Osjakowie.

Utrudnienia na drodze już zakończyły się.