wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w Wieluniu. Auto potrąciło 11-letnią dziewczynkę. Na miejscu śmigłowiec LPR

264-11981_20200909-102327_1
fot. KPP w Wieluniu

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Popiełuszki w Wieluniu. Jak ustalili mundurowi, kierujący Volkswagenem Caddy potrącił 11-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziewczynka z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

W środę, 9 września około godz. 8:30 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych na ul. Popiełuszki w Wieluniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 36-latek kierujący Volkswagenem Caddy, jadąc ul. Popiełuszki w kierunku ul. POW, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 11-latkę.

- Na skutek tego zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń ciała i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Łodzi - informują mundurowi. - Badanie alkomatem wykazało, że 36-letni kierowca był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Apelujemy do kierowców o to, aby szczególnie teraz, w okresie rozpoczynającego się roku szkolnego, zachowywali wzmożoną ostrożność i czujność w rejonach szkół i przedszkoli, a także przejść dla pieszych.

Zobacz zdjęcia: