wersja testowa serwisu

Kierował motorowerem, doprowadził do zderzenia z radiowozem. Pijanemu 81-latkowi grożą dwa lata więzienia

policja-auto-swiata

Kara nawet do dwóch lat więzienia grozi 81-letniemu mieszkańcowi Wielunia, który mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem i uderzył w policyjny radiowóz.

Do zdarzenia doszło 30 lipca 2020 roku około godz. 18:00 w Wieluniu na os. Wyszyńskiego. Tego dnia po godzinie 17:00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wieluńskiej komendy zostali skierowani do kolizji drogowej. Na czas wykonywania czynności w miejscu zdarzenia policjanci zaparkowali oznakowany radiowóz Kia Ceed na jednym z parkingów osiedlowych. W pewnym momencie po chodniku wzdłuż parkingu przejechał mężczyzna kierujący motorowerem Romet i w trakcie omijania radiowozu uderzył w tylny jego zderzak.

Mężczyzna, jak gdyby nigdy nic, kontynuował dalej jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali go kilkaset metrów dalej. Kierujący motorowerem 81- latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że nie zauważył, aby uderzył w zderzak radiowozu. Mundurowi w trakcie kontroli wyczuli od 81-latka wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 81-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności , zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP w Wieluniu