Kolejne uderzenie KAS i Policji w nielegalny hazard. Zlikwidowano cztery punkty w Wieluniu

264-179434
fot. KPP Wieluń

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami wieluńskiej Komendy Powiatowej Policji zlikwidowali w Wieluniu cztery punkty z nielegalnym hazardem.

W dniu 5 października br. w wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy KAS i Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu zlikwidowali w Wieluniu cztery punkty z nielegalnym hazardem. Kontrole punktów zostały przeprowadzone na podstawie postanowień Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. W trakcie czynności zostało zatrzymane 19 sztuk automatów, gotówka oraz inne dowody popełnionych przestępstw. Zatrzymane zostały również trzy osoby, dwie kobiety w wieku 18 i 49 oraz mężczyzna lat 48, którym KAS przedstawił już zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Przypominamy za urządzenia lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Z dodatkową karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia muszą liczyć się właściciele nielegalnych automatów do gier. Karę może również ponieść osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Źródło: KPP Wieluń