wersja testowa serwisu

Koncerty, foodtrucki i wiele atrakcji. Do Zduńskiej Woli wracają imprezy plenerowe

20210906_151647-1-600x450

Koncerty zespołów Mikromusic, Meek, oh why? i Sterllarnotes, występ ulicznego teatru, foodtrucki z kuchnią z różnych zakątków świata – po roku przerwy spowodowanej przez pandemię wracają imprezy plenerowe. Przy okazji 60. urodziny obchodzić będzie Miejski Dom Kultury.

Plac Wolności na trzy dni zmieni się w miejski deptak pełen kultury. – Cały plac będzie deptakiem od piątku do niedzieli (17-19 września). Wyłączamy w tych dniach ruch samochodowy wzdłuż pierzei południowej, by rodziny mogły wybrać się na spacer do centrum i bezpiecznie bawić się z artystami – mówi prezydent Konrad Pokora. – Zapraszam wszystkich zduńskowolan, choć apeluję o zachowanie ostrożności sanitarnej – dodaje.

Miejskie świętowanie rozpocznie w piątek (17 września) koncert zduńskowolskiego rapera Maestro, który rozgrzeje publiczność przed występem zespołu Meek, oh why?. Dzień później plenerową scenę opanują artyści Miejskiego Domu Kultury.

– 60. urodziny naszej instytucji postanowiliśmy świętować razem z mieszkańcami, w plenerze, by każdy mógł do nas dołączyć – wyjaśnia Paweł Perdek, dyrektor MDK. – W wyjątkowym sobotnim koncercie (18 września) zobaczycie wykonawców związanych z MDK-iem od kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Przewodnikiem w tej sentymentalnej podróży po Zduńskiej Woli i różnych stylach muzycznych będzie Andrzej Wawrzyniak. Tego koncertu nie wolno przegapić! – dodaje.

Plac Wolności stanie się też w sobotę (18 września) sceną teatralną. – W przestrzeni miejskiej uliczny teatr Pijana Sypialnia pokaże sztukę „Ecoopera" – anonsuje Paweł Perdek. Wieczór zakończy pochodzący ze Zduńskiej Woli Sterllarnotes oraz Jordan Reyne, nowozelandzka wokalistka, która użyczała swojego głosu we „Władcy Pierścieni" a jej utwory wykorzystano w popularnych grach komputerowych, m.in. „Resident Evil".

W kulinarną podróż po Zduńskiej Woli zabierze mieszkańców w niedzielę (19 września) Muzeum Historii Miasta. Na wystawę o lokalnych smakach złożyły się przepisy wygrzebane przez seniorów, uczestników projektu szkoleniowego „60+ smart city". Po wernisażu zaplanowano spacer szlakiem przeszłych i aktualnych punktów gastronomicznych.

Wieczorem zduńskowolan ukołyszą spokojne rytmy popularnego zespołu Mikromusic, przed którym wystąpi zdobywający coraz większą popularność zduńskowolski zespół Planety.

Dni Zduńskiej Woli zaplanowano w tym roku od 17 do 19 września. Plenerowa scena stanie przy Ratuszu na pl. Wolności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Źródło: UM Zduńska Wola