wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek w gminie Ręczno. Dwie osoby nie żyją, kilka jest rannych

Koszmarny wypadek w gminie Ręczno. Dwie osoby nie żyją, kilka jest rannych

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w gminie Ręczno. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a kilka jest rannych.

We wtorek, 12 stycznia przed godziną 13:00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku w miejscowości Ręczno. Na drodze wojewódzkiej nr 742 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Jak poinformowali strażacy, w wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby - mężczyzna 76-letni mężczyzna oraz 88-letnia kobieta. Dodatkowo cztery osobowy, w tym dwoje dzieci zostały ranne.

Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, w tym pięć zastępów straży pożarnej, pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają piotrkowscy policjanci.

Aktualizacja: 

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 742 w miejscowości Paskrzyn w gminie Ręczno. Na skutek zderzenia toyoty yaris z daewoo lanos, śmierć poniósł 67-letni mężczyzna i 88-letnia kobieta podróżujący lanosem. Cztery kolejne osoby zostały hospitalizowane. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

12 października 2020 roku przed godziną 13:00 piotrkowscy policjanci pojechali do miejscowości Paskrzyn, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 742 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 63-letnia kierująca toyotą yaris jadąc w kierunku Włodzimierzowa na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym daewoo lanos.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 67-letni kierowca lanosa oraz jego 88-letnia pasażerka. Druga pasażerka lanosa - 62-letnia kobieta trafiła do szpitala. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu radomszczańskiego. Kierująca toyotą była trzeźwa. 63-latka podróżowała wraz z dwójką dzieci w wieku 10 i 11 lat. 10-latka została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. 11-latek wraz z kierującą zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie.

Na miejscu wypadku pracowały wszystkie służby ratunkowe. Droga była całkowicie zablokowana do czasu zakończenia działań. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.