Łódzkie pomaga budować infrastrukturę sportową. Nabór wniosków już trwa

Dubidze1
fot. Piotr Wajman

Hale sportowe i boiska, kryte pływalnie, obiekty lekkoatletyczne, korty tenisowe i strzelnice – pomagamy je budować, modernizować i wyposażać. Właśnie temu służy nasz program „Infrastruktura sportowa Plus". Nabór już trwa! A do rozdysponowania jest w tym roku aż 10 mln zł!

Program samorządu województwa łódzkiego „Infrastruktura sportowa Plus" funkcjonuje od 2018 r. To pomoc finansowa dla gmin z Łódzkiego. Dzięki niej w najmniejszych miejscowościach budowane są, przebudowywane, modernizowane i doposażane w sprzęt obiekty sportowe i rekreacyjne.

- Chcemy rozbudowywać ten program. W tej chwili rusza nowa edycja. Można pozyskać nawet do 300 tys. zł. W sumie oferujemy 10 mln zł. Zapraszamy wszystkie samorządy do aplikowania – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Jak atrakcyjny dla samorządów jest to program, widać na przykładzie gmin powiatu pajęczańskiego. Dzięki pieniądzom z programu „Infrastruktura sportowa Plus" w gminie Strzelce Wielkie udało się wybudować stadion sportowy wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną.

- Skorzystaliśmy naprawdę bardzo wiele. Wystarczy spojrzeć na nasz stadion, którego powierzchnię mogliśmy poszerzyć właśnie dzięki pieniądzom przekazanym przez Urząd Marszałkowski – mówi Marek Jednak, wójt gminy Strzelce Wielkie. - Ostatnia edycja programu to z kolei nowe trybuny. Powstały też piłkochwyty. To świetnie, że rozpoczyna się kolejna edycja, bo mamy jeszcze wiele do zrobienia. Chcemy dokończyć budowę bieżni lekkoatletycznej na naszym stadionie. Oczywiście mamy potrzeby również w innych częściach naszej gminy, więc będziemy walczyć o kolejne pieniądze.

Ze stadionu w Strzelcach Wielkich mogą dziś korzystać uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego, Klub Sportowy i mieszkańcy gminy.

- Ten program jest czymś wspaniałym, choćby ze względu na prostotę składania dokumentów i ich weryfikację – mówi z kolei Jacek Jarząbek, wójt gminy Nowa Brzeźnica, gdzie w miejscowości Dubidze powstało boisko wielofunkcyjne. - Mamy już gotowe dwa wnioski – na kolejne boisko wielofunkcyjne, tym razem w Nowej Brzeźnicy, ale także na przystań kajakową, bo turystyka też jest ważna.

Nabór w najnowszej edycji programu właśnie ruszył! Potrwa do 10 lutego! Informacje tutaj: https://www.lodzkie.pl/sport/infrastruktura-sportowa-plus/isp-nabor-2023/nab%C3%B3r-wiosk%C3%B3w-infrastruktura-sportowaq-plus

W latach 2018 - 2022 dzięki „Infrastrukturze sportowej Plus" województwo przekazało gminom przeszło 24 mln zł. Dzięki tym pieniądzom wybudowano lub zmodernizowano ponad 330 obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym hale, sale gimnastyczne, boiska, stadiony, korty tenisowe i obiekty plenerowe, m.in.: ścieżki zdrowia, skateparki. W minionym roku pula wynosiła 7,5 mln zł, w 2023 już 10 mln.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi