wersja testowa serwisu

Matka odpowie za rozpijanie swoich 13-letnich córek. Kobiecie grożą dwa lata więzienia

a-glass-of-wine-5026027_1280

Tomaszowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą 52-latkę, która dostarczyła alkohol swoim 13-letnim córkom, a następnie nakłoniła je do jego spożycia. Za rozpijanie małoletnich córek, kobiecie grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Tuż przez północą, 27 listopada dyżurny tomaszowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny zaniepokojonego stanem zdrowia swojej małoletniej siostry. W jego ocenie, przyprowadzona do domu przez matkę 13-latka była pijana. Na miejsce interwencji w kamienicy w centrum Tomaszowa Mazowieckiego natychmiast został skierowany policyjny patrol.

- Funkcjonariusze zastali 22-letniego zgłaszającego oraz jego 52-letnią matkę. Kobieta była nietrzeźwa, badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W mieszkaniu przebywała jej 13-letnia córka, również nietrzeźwa. Policjanci ustalili, iż druga z córek przebywała u sąsiadki, u której matka piła alkohol. Przyprowadzili dziewczynkę do mieszkania matki i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że ona także była pod wpływem alkoholu - relacjonuje st. asp. Grzegorz Stasiak.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy uznali, że dziewczynki i ich matka nie wymagały hospitalizacji. Mundurowi ustalili, iż alkohol nieletnim podała ich matka.

- Kobieta kupiła wino i udostępniając je córkom nakłoniła je do jego spożycia. Tym samym 52-latka popełniła przestępstwo, co dało podstawy do jej zatrzymania w policyjnym areszcie. Nastolatki zostały pod opieką rodziny - dodaje st. asp. Grzegorz Stasiak. - Nieodpowiedzialna 52-latka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i rozpijania swoich małoletnich córek, za co grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.