wersja testowa serwisu

Matka zajmowała się niepełnosprawną córką, złodziej ukradł jej portfel

Matka zajmowała się niepełnosprawną córką, złodziej ukradł jej portfel

Policjanci z komisariatu w Osjakowie ustalili i zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Ostrówek podejrzanego o kradzież portfela z dokumentami. Dzięki szybkim działaniom mundurowych mężczyzna został zatrzymany w niespełna dwie godziny od zdarzenia. Usłyszał już zarzuty kradzieży karty bankomatowej, dokumentów tożsamości oraz ich ukrywania. Za popełnione przestępstwa grozić może mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 30 marca policjanci z komisariatu w Osjakowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. Do zdarzenia miało dojść około godziny 9.00 przed jednym ze sklepów w miejscowości Ostrówek. Skierowani na miejsce mundurowi w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, iż kobieta zajmując się swoją niepełnosprawną córką na chwilę odłożyła portfel na workach składowanych na palecie przed sklepem. W tym czasie nieznany wówczas sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonej i zabrał portfel, w którym były dokumenty tożsamości kobiety i jej niepełnosprawnej córki, karta bankomatowa oraz pieniądze.

Zajmujący się sprawą mundurowi szybko ustalili, że potencjalny złodziej nagrał się na jednym z systemów monitoringu. Policjanci analizując wszystkie zebrane informacje bardzo szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 53-letni mieszkaniec gminy Ostrówek. Mundurowi natychmiast pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie został zatrzymany.

W domu 53-latka funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli również skradziony portfel wraz z całą zawartością. Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji w Osjakowie gdzie usłyszał zarzuty kradzieży karty bankomatowej, dokumentów tożsamości innej osoby oraz ich ukrywania. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieluniu