Mikołajkowe spotkania z dziećmi ze szkół i przedszkoli powiatu wieluńskiego

264-183621
fot. KPP Wieluń

Tradycyjnie, jak co roku wieluńscy mundurowi zorganizowali mikołajkowe spotkania z dziećmi ze szkół i przedszkoli powiatu wieluńskiego. Policjantom w w trakcie wizyt towarzyszył gość specjalny - Święty Mikołaj. W trakcie spotkań dzieci otrzymały słodkie upominki oraz elementy odblaskowe.

6 grudnia br. nietypowy patrol policyjny składający się z wieluńskich mundurowych oraz towarzyszącego im Świętego Mikołaja wyjechał na spotkanie dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu oraz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Wierzchlesie, gdzie realizowany był projekt profilaktyczny "Trzymaj formę z Mikołajem". Wizyta ta była doskonałą okazją do rozmów z dziećmi na temat zdrowego stylu życia wolnego od używek, ale także o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze, co stanowiło cenną wartość edukacyjną. Święty Mikołaj zadawał dzieciom pytania związane z bezpiecznym poruszaniem sie po drogach. Najmłodsi za każdą prawidłowo udzieloną odpowiedź otrzymywali słodkie upominki. Akcję wsparło Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz fundacja "Bezpieczna Droga". Działania te sprawiły wiele radości I wywołały uśmiech na dziecięcych twarzach.

Nietypowy patrol policyjny można było również spotkać na drogach naszego powiatu. Gość specjalny wraz z mundurowymi rozmawiali z przechodniami na temat bezpieczeństwa. Wręczając odblaski podkreślano, że "widoczny" znaczy "bezpieczny".

Źródło: KPP Wieluń