wersja testowa serwisu

Najzdolniejsi uczniowie z gminy Wieluń otrzymali Stypendia Burmistrza

IMG_990_20200907-140744_1
fot. R.Urbaniak/UM Wieluń

Czternaścioro uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wieluń otrzymało Stypendia Burmistrza Wielunia za wysokie wyniki w nauce oraz za udział w konkursach, zawodach lub olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Stypendia wręczył Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wraz ze swoją zastępczynią Joanną Skotnicką - Fiuk. Do grona laureatów i finalistów konkursów należą: Kamil Kajta oraz Teresa Dudzińska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, Szymon Wojtasik uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, Marceli Pagacz absolwent Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Wiktor Łaniewski, Nikodem Marzec, Tymoteusz Marzec uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce trafiły do Mai Rychlik uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Niny Szmaj, Amelii Bednarek, Agnieszki Musiał, Mai Sud oraz Weroniki Sekiety uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.

Stypendium za osiągnięcia sportowe oraz za wysokie wyniki w nauce odebrała Anna Zieleniewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Wraz z rozdaniem stypendiów odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania awansu zawodowego dla nauczycieli.

Rozdanie stypendiów i awansów odbyło się 1 września 2020 roku.

źródło: UM Wieluń

Zobacz zdjęcia: