wersja testowa serwisu

Nerwowo zaczął wycofywać swoje auto. Szybko wyszło na jaw co ma na sumieniu!

wielun
KPP Wieluń

Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo, którym kierował 29-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Jak wykazało badanie narkotesterem kierowca był pod wpływem środków odurzających. Ponadto mundurowi zabezpieczyli przy nim narkotyki. 

Do tej policyjnej interwencji doszło w poniedziałek, 19 lipca. Około godziny 20.40 policjanci z komisariatu w Białej w trakcie patrolowania miejscowości Wróblew zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena polo, który na ich widok zaczął nerwowo wykonywać manewr cofania. 

- Policjanci postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną i przeprowadzili kontrolę. Za kierownicą volkswagena siedział 29-latek. W trakcie sprawdzenia okazało się, że mężczyzna był trzeźwy jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Fakt ten potwierdziło badanie wykonane narkotesterem. Kierującemu pobrano krew do dalszych badań. Ponadto mundurowi w trakcie przeszukania znaleźli przy 29-latku 4 dilerki z białym proszkiem. Wstępne badanie potwierdziło, iż była to amfetamina - wyjaśnia oficer prasowy KPP w Wieluniu.

Policjanci zabezpieczyli też jedną dilerkę z suszem marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod ich wpływem. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.