wersja testowa serwisu

Nietrzeźwi na drogach. Jeden z kierowców miał 3,8 promila i wjechał do rowu

breathalyser-1684428_960_720

Mimo wielu apeli, policjanci podczas codziennej służby wciąż spotykają się z osobami, które decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. W ciągu minionej doby mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich mając 3,8 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i wjechał do przydrożnego rowu. Nie zapominajmy, że pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tylko w przeciągu minionej doby wieluńscy policjanci uniemożliwili jazdę 2 kierującym na „podwójnym gazie".

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 27 kwietnia 2021 roku w miejscowości Mątewki w gminie Mokrsko. Z ustaleń interweniujących policjantów wynika, iż kierujący oplem vectra 49- latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie następnie auto wywróciło się na bok. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 49- latka, okazało się że miał 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei drugi z kierowców, 42-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego mając 2,7 promila alkoholu w organizmie zdecydował się wsiąść za kierownicę seata leona. Policjanci z wieluńskiej „drogówki" zatrzymali go do kontroli na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Dębina w gminie Osjaków.

Teraz obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, wysoką karą grzywny i zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują!

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

Źródło: Policja Łódzka