wersja testowa serwisu

Nowa hybrydowa Toyota dla wieluńskich mundurowych

264-141760

Dzięki dobrej współpracy z samorządami, wieluńscy policjanci zyskali nowy radiowóz. Samochód Toyota Corolla o napędzie hybrydowym został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji i dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Urzędów Gmin w Białej, Pątnowie i Mokrsku.

W czwartek, 13 stycznia przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu doszło do symbolicznego przekazania nowego radiowozu na ręce policjantów powiatu wieluńskiego. W uroczystości wzięli udział Starosta Wieluński Marek Kieler, Wójtowie Gmin w Pątnowie - Jacek Olczyk i Mokrsku - Zbigniew Dąbrowski oraz reprezentująca Gminę Biała Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Pawełczyk. Przedstawiciele władz samorządowych w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu insp. Grzegorza Libury symbolicznie przekazali kluczyki do nowego radiowozu na ręce asp. sztab. Mariusza Cipiszewskiego. Nowy radiowóz w codziennej służbie będą wykorzystywać policjanci z Wydziału Prewencji.

Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa spotkanie odbyło się w ograniczonej liczbie gości i z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych

Nowoczesna toyota corolla w wersji oznakowanej z napędem hybrydowym, to pierwszy tego typu pojazd w wieluńskiej jednostce Policji. Auto wyposażone jest w benzynowy silnik 1.8 litra i mocy 98 KM, a ponadto wspierany jest dodatkowo jednostką elektryczną. Pojazd ma automatyczną skrzynię biegów oraz szereg systemów zapewniających bezpieczeństwo funkcjonariuszom. Nowy radiowóz kosztował ponad 100 tys. złotych, a jego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz samorządowych, tj. Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Gmin w Białej, Pątnowie i Mokrsku.

Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Libura podziękował samorządom za ich finansowe wsparcie na zakup radiowozu. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców. Samorządowcy pogratulowali Komendantowi pozyskania nowego radiowozu, a policjantom życzyli bezpiecznej służby z jego wykorzystaniem.

źródło: KPP w Wieluniu

Zobacz zdjęcia: