Nowa jakość drogi wojewódzkiej 486

a8f60738d67cc1848890a18011868068_XL
fot. Piotr Wajman / Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Prawie 11 kilometrów nowoczesnej drogi z jezdnią poszerzoną do 7 metrów, chodnikami, przejściami dla pieszych, oświetleniem oraz rondem w miejscowości Wierzchlas – tak już w przyszłym roku będzie wyglądał rozbudowany odcinek drogi wojewódzkiej między Rudą i Krzeczowem.

Rozbudowa DW 486 to jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w województwie łódzkim. Trasa łączy Wieluń z Działoszynem i na odcinku Ruda-Krzeczów była już w bardzo złym stanie. Wkrótce to się zmieni, bo roboty drogowe są zaawansowane i widać pierwsze efekty. M.in. w Rudzie jest już nowa, szersza jezdnia, a w okolicach Kraszkowic powstaje nowy most.

Zakres inwestycji jest bardzo szeroki i zakłada przebudowę 12 skrzyżowań, budowę nowego ronda, 18 zatok autobusowych i chodnika.

- W trakcie tej kadencji wyremontowaliśmy ok. 350 kilometrów dróg wojewódzkich i nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – mówi marszałek województwa Grzegorz Schreiber przypominając, że było to możliwe w dużej mierze dzięki skorzystaniu z programów oferowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Rozbudowa drogi nr 486 na odcinku Ruda-Krzeczów to kompleksowa i bardzo ważna dla nas inwestycja. Dlaczego tak ważna? Bo inwestujemy w bezpieczeństwo mieszkańców Łódzkiego – podkreśla marszałek.

Projekt zakłada również budowę i przebudowę systemu odwodnienia, powstaną nowe zjazdy do posesji i kanał technologiczny. Na odcinkach, gdzie DW 486 przebiega przez teren zabudowany, położona zostanie tzw. cicha nawierzchnia, która ograniczy hałas. Wartość inwestycji to blisko 57 mln zł.

Prace budowlane rozpoczęły się w lutym. Zakończenie planowane jest na 31 października przyszłego roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego