wersja testowa serwisu

Nowe miejsca i zajęcia w żłobkach i przedszkolach. Zarząd Województwa Łódzkiego rozdzielił ponad 5 mln złotych

2
fot. archiwum EBR24
Zarząd Województwa Łódzkiego rozdzielił w sumie przeszło 5 mln zł na projekty umożliwiające „powrót do pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3".

W sumie pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną w konkursie przeszło osiem projektów. Są to gminy: Lututów, Galewice, Drużbice, Strzelce, Lipce Reymontowskie, Zelów, Łęczyca, Szadek.

- Dofinansowanie było przyznawane nie tylko na tworzenie miejsc w żłobkach, ale również w klubach dziecięcych, a także na pokrycie kosztów bieżącej opieki nad dziećmi - informuje Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Bardziej atrakcyjne będą też zajęcia w przedszkolach w regionie

Pięć placówek: z Dmosina, Białaczowa, Wierzchlasu, Koluszek i Sędziejowic otrzyma po blisko pół miliona złotych na zaproponowane zadania, mające na celu m.in. zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków, doskonalenie umiejętności i kwalifikacji nauczycieli, a także na tworzenie nowych miejsc przedszkolnych.

Choć dofinansowanie otrzymały wszystkie pozytywnie ocenione projekty, to pieniędzy przeznaczonych na to działanie jeszcze zostało w puli.

- Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zachęca w związku z tym do aktywności w sięganiu po pieniądze unijne. Szczegóły dotyczące dofinansowania obu konkursów na stronie internetowej rpo.lodzkie.pl - dodaje Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.