wersja testowa serwisu

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy rozpoczyna służbę w OSP Kraszkowice

dsc_0234
fot. Urząd Gminy Wierzchlas

Spełniło się marzenie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszkowicach. W sobotę, 13 lutego 2021 r. o godz. 17.30 na plac manewrowy przed budynkiem OSP w Kraszkowicach, w eskorcie samochodów pożarniczych z Gminy Wierzchlas i powiatu wieluńskiego, wjechał nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. W pięknej oprawie, w świetle flar, blasku petard i halogenów pożarniczych, przy dźwiękach syreny i sygnałów wozów strażackich, nowy wóz strażacki został uroczyście powitany przez strażaków ochotników z Kraszkowic.

Nowy, bogato wyposażony samochód pięknie prezentował się na pierwszym planie ustawionych w tle wozów strażackich z zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Na placu zgromadzili się druhny i druhowie oraz mieszkańcy Kraszkowic, którzy z zaciekawieniem oglądali strażackiego Mana. Na powitanie nowego samochodu przybyli również: wójt gminy Wierzchlas - Leszek Gierczyk, mł.bryg. Tomasz Lewiński - Komendant PSP w Wieluniu, Andrzej Stępień - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz poseł na Sejm RP - Paweł Rychlik.

Niezwykle ważną postacią tego dnia był prezes jednostki OSP Kraszkowice – Mariusz Sotowski, bez którego zakup nowego samochodu dla jednostki nie byłby możliwy. Jego ogromne zaangażowanie w pozyskanie środków i cały montaż finansowy zasługuje na podziw i podziękowanie. Prezes osobiście zaprezentował nowy nabytek, podziękował druhnom i druhom ochotnikom oraz wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Samochód wart 860 385,00 zł sfinansowany został z następujących środków:
300 000 zł – dotacja Gminy Wierzchlas
270 000 zł – dotacja z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej
218 000 zł – dotacja z WFOŚiGW w Łodzi
72 000 zł – dotacja z NFOŚiGW
385 zł - wkład własny OSP Kraszkowice

źródło: UG Wierzchlas