wersja testowa serwisu

MiGBP w Wieluniu zaprasza: Obejrzyj wystawę prac Romana Kędzierskiego

IMG_0393

Od 15 lutego 2021 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu prezentowana jest wystawa prac Romana Kędzierskiego (1964 - 2019), wielunianina, cyklisty i fotografa amatora.

Pasją autora było fotografowanie przyrody, architektury, zwierząt. Roman Kędzierski dokumentował wydarzenia, poszukiwał miejsc wyjątkowych i magicznych. Swoje fotografie utrwalał na negatywach, diapozytywach i kartach cyfrowych.

Zdjęcia, owoc wędrówek autora z aparatem po Załęczańskim Parku Krajobrazowym zostały zaprezentowane na 27 czarno-białych fotografiach. Można na nich zobaczyć m.in. wnętrze Jaskini Niespodzianka w Rezerwacie Węże ze stalaktytami-makaronami, młyn i starorzecze na Kępowiźnie, stare chałupy i drzewa chylące się ku upadkowi, opuszczone domy, szykujące się do lotu ptaki, zachody słońca. Prezentowane fotografie pochodzą sprzed 32 lat.

Zdjęcia po raz pierwszy prezentowane były uczestnikom X Zjazdu Wieluńskiego Oddziału PTTK. Wystawę przygotowaną z inicjatywy Włodzimierza Kałczaka można oglądać w Czytelni Biblioteki do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia i info: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu