wersja testowa serwisu

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. Mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu

alkomat-alkohol

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 42-latka, który mając ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie kierował renault. Policjanci doceniają świadomość i dziękują za wzorową postawę świadkowi zdarzenia. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

11 września 2021 roku po północy dyżurny wieluńskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na stacji paliw w gminie Biała doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że przypadkowego świadka zdarzenia zaniepokoił styl jazdy kierowcy renault laguna, który podjechał na stację paliw. Z auta wysiadł mężczyzna, który idąc do budynku stacji miał problemy z zachowaniem równowagi. Po chwili kierowca renault wrócił i chciał ponownie wsiąść za kierownicę. 

Widzący tę sytuację świadek zareagował i zabrał mężczyźnie kluczyki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę oraz powiadomił patrol policji. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 42-letniego kierowcy renault. Miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy.

Źródło: Policja Łódzka