Pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127 km/h! Mężczyzna stracił uprawnienia i zapłaci wysoki mandat

policja_noc_blisko
fot. ilustraycjne / policja

Policjanci z wieluńskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy skody. Mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 127 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto otrzymał wysoki mandat.

Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowywanie do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Większości z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby prędkość z jaką poruszały się pojazdy była odpowiednia do aktualnych warunków, a przede wszystkim zgodna z przepisami. 24 września 2023 roku funkcjonariusze z wieluńskiej drogówki w miejscowości Dąbrowa zatrzymali do kontroli kierującego skodą octavią. Powodem interwencji była nadmierna prędkość z jaką poruszał się mężczyzna. 27-latek w terenie zabudowanym wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, pędził aż 127 km/h. Mężczyzna w związku z popełnionym wykroczeniem ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, otrzymał również 15 punktów karnych oraz stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Źródło: KPP Wieluń