Pijany kierowca spowodował kolizję! Jego dalszym losem zajmie się sąd

police-4261182_192_20220223-095224_1
fot. ilustracyjne

Wieluńscy mundurowi zatrzymali 29-latka, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

9 marca 2023 roku przed godziną 20:00 dyżurny wieluńskiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Sieniec. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierowca audi podczas wyprzedzania opla doprowadził do zderzenia się pojazdów. W wyniku uderzenia oba samochody przemieściły się i uderzyły w bariery ochronne. 32-latka kierująca oplem oraz pasażer przewiezieni zostali do szpitala. Doznali oni jedynie lekkich obrażeń ciała. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 29-latka kierującego audi. Okazało się że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Został on zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 29- latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Wieluń