Pijany kierowca uderzył w sygnalizator świetlny. W aucie przewoził kilkuletnie dziecko

264-16535_20230309-095221_1
fot. KPP w Wieluniu

Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali 28-latka, który pijany przewoził w aucie 9-latkę oraz spowodował kolizję drogową. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz narażenie małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 7 marca wieluńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie, że w Wieluniu na ulicy 18 Stycznia doszło do kolizji drogowej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 28-latek kierujący Volkswagenem Golfem z impetem wyjechał z ulicy Wołodyjowskiego na ulicę 18 Stycznia, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator świetlny. 

- Badanie alkomatem wykazało, że kierowca golfa miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna wykazał się dużą nieodpowiedzialnością, ponieważ będąc kompletnie pijanym w aucie przewoził 9-letnią córkę swojej konkubiny. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela. - 28-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz narażenia małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nad którą sprawca zobowiązany był sprawować opiekę. 

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Zobacz zdjęcia: