wersja testowa serwisu

Podpalacze auta zatrzymani. Jeden z nich groził właścicielce samochodu śmiercią

264-129400

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 45 lat, podejrzanych o podpalenie auta. Do zdarzenia doszło na osiedlu mieszkaniowym w Gaszynie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia przez podpalenie, dodatkowo starszy z nich odpowie również za groźby karalne. Za popełnione przestępstwa może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 27 kwietnia 2021 roku tuż przed północą wieluńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze pojazdu. Do zdarzenia miało dojść na terenie osiedla mieszkaniowego w Gaszynie, gdzie stało zaparkowane audi A4. Palące się auto zostało ugaszone jeszcze przed przybyciem służb. W wyniku pożaru spaleniu uległa tylna część pojazdu. Straty poniesione przez właścicielkę zostały wycenione na 2500 złotych. 


Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Ustalono, że najprawdopodobniej doszło do celowego podłożenia ognia. Podejrzenia o ten czyn padły na dwóch sąsiadów 30- letniej pokrzywdzonej, z którymi była skonfliktowana. Jeden z nich ponadto grozili pozbawieniem życia kobiecie i jej partnerowi. 29 kwietnia 2021 roku obaj mężczyźni w wieku 35 i 45 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia poprzez podpalenie, dodatkowo 45-latek odpowie również za kierowanie gróźb karalnych wobec 30-latki i jej partnera. Prokurator zastosowała wobec nich dozór policyjny, a wobec 45-latka dodatkowo zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Łódzka