Podsumowanie działań „Prędkość” na drogach powiatu wieluńskiego

police-4261182_1920
fot. KPP Wieluń

Policjanci ruchu drogowego z wieluńskiej komendy, podobnie jak mundurowi w całym województwie łódzkim prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość". Nadrzędnym celem działań było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

14 września 2023 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu wieluńskiego wzmożone kontrole w ramach wojewódzkich działań „Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim uświadamianie kierującym, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda. Jak wynika z policyjnych statystyk to właśnie prędkość jest przyczyną poważnych zdarzeń na drodze, w których ginie najwięcej osób.
Działania na terenie powiatu wieluńskiego trwały cały dzień. W tym czasie policjanci ujawnili 40 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Tego dnia jedna z kierujących straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do obowiązujących limitów prędkości, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, ale też własnych umiejętności.

Źródło: KPP Wieluń