Policja w żałobie. W całym kraju zawyją syreny radiowozów: "Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach"

216-183435
KGP

Dziś punktualnie o godzinie 17.00 w całej Polsce zawyją syreny policyjnych radiowozów. To ma być hołd dla dwóch funkcjonariuszy, którzy zostali postrzeleni podczas służby. Niestety, dla asp. szt. Daniela Łuczyńskiego i asp. szt. Ireneusza Michalaka rany okazały się być śmiertelne, obaj wrocławscy mundurowi odeszli w poniedziałek, 4 grudnia w szpitalu. Pogrążona w żałobie Policja chce oddać hołd swoim kolegom.

- Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci! - przekazali w oficjalnym komunikacie mundurowi z Komendy Głównej Policji. 

Obaj policjanci, byli długoletnimi funkcjonariuszami związanymi z formacją od 19 i 26 lat. Jak wspominają ich koledzy z służby, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. 

- W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas - dodają mundurowi.

Policjanci zginęli ataku Maksymiliana F. - obaj zostali postrzeleni w głowę. Informację o śmierci 45-letniego asp. sztab. Daniela Łyczyńskiego przekazano w poniedziałek, o godzinie 17.45. W opublikowanym oświadczeniu wrocławskiej policji napisano, Łuczyński pracował w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna. 

- Dzisiaj, w wieku 45 lat, w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjanta, odszedł od nas asp. szt. Daniel Łuczyński funkcjonariusz Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety Daniel wypełnił tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania...- napisano we wpisie.

Niespełna dwie godziny później, o 19.20, przekazano kolejną tragiczną wiadomość - policjanci poinformowali w mediach społecznościowych o śmierci drugiego z funkcjonariuszy - 47-letniego asp. sztab. Ireneusza Michalaka. On również służył w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna.

Do tragicznych zdarzeń doszło podczas transportu Maksymiliana F. Mężczyzna od sobotniego poranka jest w rękach policji. Wcześniej był poszukiwany listem gończym, miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W piątek wieczorem trafił w ręce policji. Gdy dwaj funkcjonariusze przewozili Maksymiliana F., ten strzelił do nich z pistoletu. Obaj funkcjonariusze zostali ranni w głowę, mimo wysiłków lekarzy nie udało się ich uratować, obaj zmarli w szpitalu.