wersja testowa serwisu

Policja Wieluń: Zatrzymano trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe

264-113284
fot. KPP Wieluń

Wieluńscy policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku od 17 do 25 lat podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Cała trójka wpadła w ręce policjantów dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Wszyscy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Prokurator wobec 22- latki zastosował dozór policyjny.

18 maja 2020 roku przed godz. 22:00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który może kierować autem będąc pod wpływem narkotyków. Skierowani na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego w miejscowości Kraszkowice zauważyli wytypowany samochód, który natychmiast zatrzymali do kontroli. Zachowanie 25- letniego kierowcy volvo wzbudziło podejrzenia, iż może się on znajdować pod wpływem środków odurzających. Pobrano od niego krew do dalszych badań.

W samochodzie oprócz kierowcy znajdowali się pasażerowie dwaj mężczyźni oraz kobieta. Ich nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, iż mogą posiadać zabronione prawem substancje. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się , podczas przeszukania samochodu znaleźli kurtkę oraz portfel, w których ukryte były dilerki z tzw. kryształem. Oprócz tego mundurowi pod autem znaleźli damską kosmetyczkę, w której znajdował się susz marihuany, kryształ oraz dwie wagi elektroniczne. Jak ustalili policjanci właścicielką tych środków odurzających była 22- letnia pasażerka volvo. Również przy 17- latku policjanci w trakcie przeszukania znaleźli dilerkę z kryształem. Wszyscy zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. 17 i 25- latek odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 22- latka usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających oraz udzielania ich osobie małoletniej. Prokurator wobec kobiety zastosował dozór policyjny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Za przestępstwo udzielania środków odurzających małoletniemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wieluń

Zobacz zdjęcia: