wersja testowa serwisu

Policjanci kontrolują i przypominają o bezpieczeństwie sanitarnym

Zrzut-ekranu-2020-08-14-o-13.37.06
fot. KPP Łódź Wschód

Cały czas obowiązuje stan epidemii. Z uwagi na zwiększającą się liczbę zaķazonych Covid-19 na terenie powiatu łódzkiego-wschodniego systematycznie prowadzone są działania profilaktyczne mające na celu skuteczniejszą ochronę przed zarażeniami. Wszystkie patrole policyjne przeprowadzają kontrole zakrywania ust i nosa przez osoby będące w obiektach handlowych, w środkach komunikacji publicznej oraz w takich miejscach jak przystanki autobusowe i dworzec PKP.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze po ujawnieniu faktu braku osłony ochronnej pouczają i wręczają maseczki ochronne.

- Przypominamy, że część osób zarażonych wirusem nie ma objawów, dlatego tak ważne jest stosowanie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się covid-19. Dbajmy o siebie i innych. Zachowujmy dystans społeczny - mówią mundurowi.

Policjanci od początku trwania pandemii czuwają nad bezpieczeństwem obywateli i zwracają uwagę na wszelkie łamanie nakazów. Przeprowadzane akcje mają na celu przypominanie mieszkańcom o zachowaniu szczególnej ostrożności również tym, którzy mają wątpliwości istnienia zagrożenia epidemiologicznego i świadomie rezygnują ze środków ochrony.

Przypominamy, że od 19 sierpnia obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Powiaty oznaczone będą kolorami czerwonym, żółtym i zielonym - tak oznaczono skalę obostrzeń. W powiatach z obszarów czerwonych i żółtych wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu. Powiat łódzki wschodni jest wciąż w strefie "zielonej" i obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.