wersja testowa serwisu

Policjanci podsumowali weekend majowy na drogach powiatu wieluńskiego

policja

Policjanci z wieluńskiej drogówki podsumowali wzmożone działania na drogach naszego powiatu w związku z długim weekendem majowym. W tym czasie w naszym regionie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali na miejscu 10 niegroźnych kolizji drogowych. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 4 kierowców, którzy spożywając wcześniej alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu oraz 8 nietrzeźwych rowerzystów.

W trakcie długiego weekendu majowego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu wieluńskiego prowadząc kontrole drogowe. Mundurowi w tym czasie skontrolowali trzeźwość 115 kierujących, zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów. Ponadto 5 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za brak uprawnień do kierowania. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzili pojazdy znajdując się pod wypływem alkoholu oraz oraz 8 nietrzeźwych rowerzystów.


Zatrzymany niechlubny rekordzista miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie i doprowadził do zdarzenia drogowego. 02 maja 2021 roku na drodze krajowej numer 45 w Wieluniu na ul. Sieradzkiej 26- latek poruszający się osobowym renault, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki kia w wyniku czego najechał na jego tył. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Kiedy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, wyszło na jaw, że w chwili zdarzenia miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pod sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się że mężczyzna ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 26-latek został natychmiast zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym taki czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc "na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Źródło: KPP Wieluń