Ponad 70 terytorialsów złożyło wojskową przysięgę [Foto]

DSC_028_20231204-081427_1
9 ŁBOT

W sobotę 2 grudnia na Placu Świętojańskim w Radomsku odbyła się ostatnia w tym roku przysięga wojskowa nowych żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 70 terytorialsów. Uroczystość była wyjątkowa ze względu na miejsce, gdzie się odbyła – Radomsko to miasto, skąd wywodzi się patron 9ŁBOT – gen. bryg. Stanisław Sojczyński ps. „Warszyc" i korzenie Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

- Dziś tradycje Armii Krajowej dziedziczycie Wy – żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy jako obywatele w mundurach tworzycie realną siłę militarną, znającą swoje rodzinne strony, zawsze gotowi do wzmacniania i ochrony swoich lokalnych społeczności i zawsze blisko Narodu oraz naszego dziedzictwa kulturowego – mówił do żołnierzy dowódca 9ŁBOT pułkownik Paweł Wiktorowicz.

Głos zabrała także szer. Justyna, która przemawiała w imieniu wszystkich składających przysięgę terytoralsów: 

- Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, w którym rozpoczynamy naszą służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Bądźmy zdolni do działania, gotowi do poświęcenia i oddania. Bez względu na to, co nadejdzie, przysięgamy, że będziemy stanowić potężną siłę, która stoi na straży naszego kraju i jego wartości.

Po zaprzysiężeniu nowi żołnierze będą szkolić się w pododdziałach 9ŁBOT znajdujących się w Zgierzu, Kutnie, Łasku i Łodzi.

Jeśli chcesz dołączyć do 9ŁBOT, mieć swój wkład w bezpieczeństwo Ojczyzny i lokalnej społeczności, złóż wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej poprzez kontakt z naszymi żołnierzami – rekruterami na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ lub odwiedź Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łodzi, Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim lub Sieradzu.