wersja testowa serwisu

Poszedł na grzyby i zaginął. W akcję poszukiwawczą zaangażowano policyjny helikopter

264-120650

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 77-letniego grzybiarza z Wielunia. Mężczyzna zaginął w kompleksie leśnym w okolicy miejscowości Ogroble. Całą noc trwały jego poszukiwania. Nad ranem biorąca udział w akcji załoga policyjnego helikoptera z KWP w Łodzi przy użyciu kamery termowizyjnej namierzyła zaginionego.

22 września 2020 roku około godz. 22:10 dyżurny wieluńskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 77-letniego mieszkańca Wielunia. O zdarzeniu poinformowała zaniepokojona rodzina mężczyzny. Jak wynikało z ich relacji 77-latek z żoną i szwagierką przyjechali na spacer do lasu w okolicy miejscowości Ogroble. W pewnym momencie mężczyzna stwierdził, że pójdzie w głąb lasu nazbierać grzybów. Kiedy 77-latek nie wracał dłuższy czas, zaniepokojona rodzina zaczęła go szukać na własną rękę. Kiedy to nie przyniosło rezultatów zadzwonili na numer alarmowy 112, powiadamiając o jego zaginięciu. Przekazali też informacje, że zaginiony ma problemy zdrowotne. W tej sytuacji wieluńscy policjanci w trybie alarmowym rozpoczęli poszukiwania zaginionego.

W działania zaangażowani byli również strażacy z PSP w Wieluniu oraz okolicznych OSP. Poszukiwania wspierane były przez psy tropiące z wieluńskiej oraz łaskiej komendy oraz z powietrza przez policyjny śmigłowiec z KWP w Łodzi. Początkowo udało się nawiązać kontakt telefoniczny z zaginionym mężczyzną, jednak był on bardzo zdezorientowany i nie potrafił określić gdzie się znajduje. Później niestety telefon zamilkł. Nad ranem załoga śmigłowca, wykorzystując kamerę termowizyjną namierzyła w lesie w okolicy miejscowości Troniny, niedaleko rzeki, zaginionego mężczyznę. Dotarcie do 77-latka było utrudnione z uwagi na fakt, iż teren na jakim się znajdował był podmokły. Na szczęście poszukiwania zakończyły się sukcesem. 77-latek był trochę zziębnięty. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia celem udzielenia mu pomocy medycznej. Ta historia zakończyła się szczęśliwie.

Wybierając się na grzybobranie pamiętajmy, że nawet w lesie, który wydaje się nam doskonale znamy, również możemy się zgubić.

źródło: KPP w Wieluniu