wersja testowa serwisu

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany przez policję. Podczas pościgu wyrzucił woreczek z narkotykami

264-12459_20210106-090003_1
fot. KPP w WIeluniu

Kryminalni z wieluńskiej komendy zatrzymali 24-latka poszukiwanego przez organy ścigania celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna próbował uciec policjantom. W chwili zatrzymania był bardzo agresywny. Okazało się również, że posiadał blisko 12 gramów marihuany. Teraz za popełnione przestępstwa musi liczyć się z surowszą karą, ponieważ popełnił je w warunkach recydywy.

4 stycznia 2021 roku kryminalni z wieluńskiej komendy uzyskali informację, że ul. Warszawską w Wieluniu samochodem BMW może poruszać się poszukiwany mężczyzna. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić tę informację. Na miejscu zauważyli stojące na lawecie BMW, a w samochodzie pomocy drogowej rozpoznali siedzącego na miejscu pasażera poszukiwanego mężczyznę.

- Na widok funkcjonariuszy zaczął on uciekać pieszo ulicami miasta, a po drodze na chodnik wyrzucił woreczek foliowy. Policjanci, którzy natychmiast ruszyli za poszukiwanym ostatecznie zatrzymali go na terenie jednej z prywatnych posesji, gdzie próbował ukryć się pomiędzy krzakami - relacjonują mundurowi. -24-latek w chwili zatrzymania był agresywny w stosunku do interweniującego policjanta. Mężczyzna został obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie.

Jak ustalili stróże prawa był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sieradzu celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. To jednak nie koniec sprawy, jak się okazało w woreczku foliowym, który wyrzucił poszukiwany znajdował się susz marihuany. Ponadto w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanego w garażu policjanci znaleźli również marihuanę oraz wagę elektroniczną. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 12 gramów narkotyku.

24-latek, zanim trafił do zakładu karnego, usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i urządzeń służących do ich nielegalnego przerobu. Ponadto odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa 24- latek musi liczyć się z surowszą karą, ponieważ popełnił je w warunkach recydywy.

źródło: KPP w Wieluniu