Najważniejsze wideo w ewi24

Pożar budynku mieszkalnego w Kraszkowicach. Na miejscu kilka zastępów strażaków

432447454_861866042651465_2140668304276930503_n
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu

W poniedziałek, o godzinie 3:37 do stanowiska kierowania KP PSP w Wieluniu dotarło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kraszkowice (gm. Wierzchlas).

Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej - 3 z PSP Wieluń oraz 3 z OSP Wierzchlas i Kraszkowice. Po przybyciu na miejsce zastano pożar poddasza budynku. Mieszkańcy opuścili swój dom przed przybyciem straży, jednak jedna osoba doznała oparzeń pleców I stopnia.

Osoba poszkodowana po opatrzeniu oparzeń przy użyciu opatrunków hydrożelowych została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego. Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze. Po wprowadzeniu na poddasze budynku ratowników z prądami wody, pożar został zlokalizowany i ugaszony w ciągu około 30 minut.

Kolejny etap to dogaszanie i prace rozbiórkowe. W działaniach zużyto około 2 tysięcy litrów wody. Akcja ratownicza trwała łącznie ponad 4 godziny.

Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego, a straty wstępnie ustalono na 150 tysięcy złotych. Częściowemu spaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Uszkodzoną część pokrycia dachu strażacy zabezpieczyli plandeką dostarczoną przez właściciela.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu