wersja testowa serwisu

Prężne działania Fundacji Mały Duży Człowiek. "Spełniamy dziecięce marzenia i przywracamy im wiarę w dorosłych"

Prężne działania Fundacji Mały Duży Człowiek. "Spełniamy dziecięce marzenia i przywracamy im wiarę w dorosłych"

W Łęczycy funkcjonuje Fundacja Mały Duży Człowiek. Jej celem jest wspieranie podopiecznych Domów Dziecka i młodzież usamodzielniającą się.

- Dzieci przebywające w Domach Dziecka doznały, w swoim często jeszcze bardzo krótkim życiu, wielu krzywd. One wiedzą co znaczy głód, przemoc, samotność i strach. Często towarzyszy im bezsilność i obawa co przyniesie los - mówią przedstawiciele Fundacji Mały Duży Człowiek.

Fundacja Mały Duży Człowiek wspiera Dzieci przebywające w Domach Dziecka niosąc pomoc materialną, psychologiczną, prawną. Pomocą Fundacja obejmuje również młodzież wkraczającą w dorosłość.

- Spełniamy dziecięce marzenia i przywracamy im wiarę w dorosłych - dodają członkowie Fundacji. - Chcemy dać dorosłym podopiecznym narzędzia, którymi wybudują fundamenty godnego i szczęśliwego życia, na które tak bardzo zasługują.

Fundacja stara się na bieżąco reagować na potrzeby placówek opiekuńczych, dostarczając niezbędne do życia środki, w tym żywność, ubrania czy artykuły chemiczne. Praca polega również na zapewnieniu dzieciom terapii psychologicznej. Mimo intensywnej pracy przez cały rok, to grudzień w życiu Fundacji jest najbardziej wzruszającym miesiącem.

- Choć ciężko znieść myśl, jak wiele dzieci spędziło świąteczne dni i noce w samotnym placówkowym pokoju, to staraliśmy się dać radość choć części z nich - kontynuują przedstawiciele Fundacji. - Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż w tym roku przekazaliśmy dzieciom przebywającym w Domach Dziecka dary świąteczne o łącznej wartości 13 005, 50 zł. Zrealizowaliśmy 71 listów do Świętego Mikołaja. Obdarowaliśmy 7 placówek. Dziękujemy wszystkim darczyńcom o wielkich sercach!

Aby Fundacja Mały Duży Człowiek mogła nadal nieść pomoc potrzebującym niezbędne jest wsparcie ludzi dobrej woli.

- Prosimy o wsparcie wszystkich, którym los dzieci przebywających w Domach Dziecka nie jest obojętny. Musimy być gotowi, by udzielić dzieciom pomocy w każdej chwili - proszą wolontariusze.

Jak można wesprzeć Fundację?

  • Zostań Patronem Fundacji i wspieraj nas regularnie! https://patronite.pl/FundacjaMDC,
  • Dołącz do Fundacji Mały Duży Człowiek jako wolontariusz. Skontaktuj się z nami, działaj i pomagaj,
  • Wpieraj finansowo wpłacając dowolną kwotę na nr konta Fundacji: 07 1600 1462 1850 4894 7000 0001.

Więcej informacji o Fundacji Mały Duży Człowiek można znaleźć na www.fundacja-mdc.org.pl oraz https://www.facebook.com/profile.php?id=100071251180997, a także kontaktując się telefonicznie (530 722 409) lub e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zobacz zdjęcia: