wersja testowa serwisu

Przebywasz na kwarantannie i potrzebujesz pomocy przy zwierzętach? W gminie Wieluń działa psi wolontariat

pexels-photo-1938126

Uwaga Wieluń i okolice! W tym trudnym czasie właściciele zwierzaków, przebywający na kwarantannie, potrzebują naszej pomocy! Poddani izolacji nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania, a co za tym idzie ich pupile skazani są na brak ruchu.

Oczywiście pierwszym krokiem jest poproszenie sąsiada lub znajomych o pomoc w wyprowadzaniu psa.

W przypadku braku takiej możliwości razem stwórzmy Psi Wolontariat. Pod postem na profilu https://www.facebook.com/zwierzakiwieluniaki możemy zgłaszać w komentarzach potrzebę pomocy w wyprowadzaniu pupila oraz chęć zabrania zwierzaka na spacer.


Pamiętajcie jednak o ważnych zasadach:

  • Ważne by przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji a osobą, która wyprowadza psa.
  • Najlepiej wystawić za drzwi psa z już założoną obrożą i przypiętą do niej smyczą.
  • Osoba wyprowadzająca psa nie powinna dotykać smyczy, obroży i samego zwierzaka bezpośrednio – najlepiej założyć rękawiczki jednorazowe.
  • Dobrym pomysłem jest również zawiązanie na smyczy żółtej wstążki – to znak dla innych osób spacerujących z psami, aby nie podchodzili – nie chodzi tyle o ryzyko zakażenia a o informację, że pies nie jest nasz i może nie czuć się komfortowo w kontakcie z psami, bez obecności swojego właściciela.
  • Razem możemy więcej! Pomagajmy sobie nawzajem!

    Źródło: Gmina Wieluń