wersja testowa serwisu

Przypadkowi świadkowie ujęli pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu

alkomat-alkohol

Przypadkowi świadkowie ujęli 27-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem bmw. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, gdyż był już karany za to przestępstwo.

15 października 2021 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w Wieluniu na ulicy Traugutta przypadkowi świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż świadkowie podróżując swoim samochodem zwrócili uwagę na jadące przed nimi bmw, którego kierowca jechał całą szerokością drogi. Zachowanie kierującego wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. W pewny momencie, gdy pojazd zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym przy skrzyżowaniu wykorzystali dogodną sytuację, podbiegli do kierowcy, wyciągnęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Natychmiast również powiadomili patrol policji.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 27-letniego kierowcy bmw. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej już karanym za tego typu przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnym kierowcom za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Źródło: KPP Wieluń