wersja testowa serwisu

Ruszyła przebudowa ulicy Skłodowskiej-Curie w Kutnie

batch_DSC09126
fot. UM Kutno

Będzie bezpieczniej i ładniej. Ruszyła przebudowa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie na odcinku od skrzyżowania z ulicami Maczka i Północną do granic miasta. Dzięki inwestycji droga zyska nową nawierzchnię i odwodnienie. Wymienione będzie oświetlenie uliczne. Dodatkowo wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, dzięki czemu spacery i wycieczki rowerowe staną się dużo bardziej bezpieczne.

- Do tej pory PWiK wykonywało na ulicy Skłodowskiej-Curie prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Teraz czas na kanalizację deszczową. To będzie pierwszy etap prac. Firma wykonująca roboty budowlane postara się zapewnić ruch na przynajmniej jednym pasie jezdni na przebudowywanym odcinku – mówi Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

W kolejnych etapach układana będzie nowa nawierzchnia jezdni oraz wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Część dla rowerzystów wykonana będzie z betonu asfaltowego tak, jak życzyli sobie podczas konsultacji sami cykliści. Koszt przebudowy to 2 103 000 złotych. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne „TRAKT".