wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w gminie Szczerców. Smart zderzył się z Mazdą, kierowca wypadł z auta

Untitled
fot. KPP w Bełchatowie

Bełchatowscy policjanci wyjaśniają przebieg i wszystkie okoliczności wypadku, do którego doszło 2 listopada 2020 roku o godzinie 8.50 na drodze DW 483, w miejscowości Stanisławów Drugi w gminie Szczerców, w powiecie bełchatowskim. Mimo udzielonej pomocy medycznej, po przewiezieniu do szpitala zmarł 64-letni kierujący smartem.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 64-letni mieszkaniec Gliwic, kierujący samochodem marki Smart, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania lawety przewożącej samochody osobowe, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku Mazdą.

- Na skutek siły uderzenia pojazdów kierowca smarta wypadł z auta. Na miejsce został wezwany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca smarta z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Mimo podjętej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł - czytamy w komunikacie policji.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wykonali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, przesłuchali świadków i zabezpieczyli do dalszych badań smarta. 67-letni mieszkaniec Łodzi kierujący Mazdą był trzeźwy.

- Prowadzone w tej sprawie pod nadzorem prokuratora postępowanie ma na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego - dodają mundurowi. - Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wyobraźnię za kierownicą, rozwagę oraz życzliwość i empatię na drodze.