Najważniejsze wideo w ewi24

Śmiertelny wypadek w Grudnej. Nie żyje pasażerka busa, kierowca śmigłowcem LPR zabrany do szpitala [Foto]

Śmiertelny wypadek w Grudnej. Nie żyje pasażerka busa, kierowca śmigłowcem LPR zabrany do szpitala [Foto]

W środę, 7 lutego na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 z drogą wojewódzką 480 doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Niestety, w tym wypadku zginęła jedna osoba - na ten moment wiemy wstępnie, że ofiarą śmiertelną jest pasażerka busa. Z kolei kierującego tym pojazdem renaniaowano na miejscu wypadku, po czym mężczyznę zabrał śmigłowiec LPRu.

Do śmiertelnego wypadku w Grudnej doszło około godziny 7.30. W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy bus i ciężarówka. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Widawy bus, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ciężarowemu jadącemu DK 74 od strony Bełchatowa -mówi Marta Płomińska z policji w Bełchatowie.

Nie żyje pasażerka busa, a kierowca tego pojazdu został zabrany przez helikopter LPR do szpitala. Skrzyżowanie w Grundej jest w tej chwili całkowicie zablokowane. Policja kieruje jadących od strony Bełchatowa objazdami na DW 483 (skrzyżowanie ze światłami). Ze względu na rozmiar zdarzenia utrudnień z pewnością można się spodziewać przez kilka najbliższych godzin. Jak poinformowała nas policja na godziny około południowe zaplanowano wyciąganie pojazdów z przydrożnych pól. 

Wideo ze zdarzenia jest dostępna jest >>> TUTAJ.

Po południu do naszej redakcji dopłynęła tragiczna informacja o zgonie kierowcy busa, więcej o tym przeczytasz w artykule >>> Druga ofiara śmiertelna wypadku w Grudnej. Nie żyje kierowca busa